• Haftaiçi: 09:00-18:00 - Cumartesi: 09:00-14:00
  • TR
Ürün Adı: Saç Dökülmelerine Karşı Deri Spreyi 60 Ml

Topikal saç büyümesi uyarıcı Evocapil Deri Spreyi içeriğinde ; Apigenin , Oleanolic Acid , Biotinly Tripeptide-1 içermektedir. Üç aktif maddenin bileşimi olarak % 5 Procapil içerir.

AGA tedavisinde zayıf kıl folüküllerini harekete geçirerek saç döngüsünün büyüme fazını uzatır. Evocapil Deri Spreyi Androgenetik Alopesi’nin uzun süreli tedavisinde , saç dökülmesinin önlenmesi ve saç büyümesinin uyarılmasında topikal olarak uygulanır.

4 aylık uygulama sonrası tedavi ve kontrol grupları arasında saçın yapısındaki farklılıklar saç çekerek koparılan örnekleme kullanılarak seri olarak gözlemlenmiştir. Plaseboya göre yapılan klinik testlerde Evocapil Deri Spreyi uygulanan grupta daha güçlü ve yapılı saç soğanı geliştiği gözlemlenmiştir.

Evocapil saç dökülmesine karşı 3 farklı etkiye sahiptir.

  • Saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme sağlar.(İçeriğindeki Apigenin ile sağlamaktadır.)
  • DHT oluşumunu engelleyici etkisi ile ; bölgesel olarak alfa5 redüktazı engelleyerek DHT ‘in saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Bölgesel etkili olduğu için yan etki oluşturmaz.(İçeriğindeki Oleanolic Acid ile sağlamaktadır.)
  • Kök etrafında bariyer etkisi ; Oluşabilecek DHT’nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT’nin köke vereceği zararı hücresel düzeyde engeller.(Biotinyl Tripeptide-1 ile sağlamaktadır.)